בס"ד
תפריט צרו קשר טלפון

השאירי פרטים

phone 1700-5022-34
שאלות ותשובות שאלות ותשובות

שאלה: 

אנחנו נשואים תקופה ואין בינינו שום תקשורת.

בעלי לא מעוניין בטיפול זוגי אומר שאין בעיה מבחינתו.

הוא אומר שזו בעיה שלי ושאלך לטפל בעצמי לבד האם אפשר לקבל מכם עזרה?  

תשובה:

אפשרי להפנות אותך ליועץ/ת זוגי/ת.

לאחר מס' מפגשים היועץ/ת י/תמצא דרך להנחות אותך איך לשכנע את בעלך להגיע לטיפול הזוגי. פעמים רבות הטיפול מועיל מאד, מעורר את מודעות הבעל ובעבודה מאומצת ומשותפת נבנית/ משתקמת מערכת זוגית.

 

שאלה:

בעלי ואני חיינו טוב עד לא מזמן כשהמצב הכלכלי שלנו הדרדר מאד בעקבות הקורונה. הלחץ בבית בלתי נסבל, האשמות הדדיות. הילדים סובלים. מה עושים? 

תשובה:

אצלנו בעמותה מתחשבים במצוקות כלכליות ומסייעים לזוגות לקבל טיפול זוגי בעלויות נמוכות.

כמו כן מומלץ ליצור קשר עם עמותות כמו  'מקימי' ו-'פעמונים'.

 

שאלה:

אנחנו לקראת הליך גירושין, זה סופי ומוחלט. אני רוצה לפתוח תיק גירושין  לפני שבעלי / אשתי י/תקדים אותי. מבין/ה שעדיף שאפתח בבית משפט ולא בבית הדין, רציתי להתייעץ אתכם. וגם אשמח לקבל המלצה לעו"ד.

תשובה:

הדעה הרווחת היא, שלגברים עדיף לפנות לבית הדין הרבני (ביה"ד) ואילו לנשים לבית המשפט לענייני משפחה (בימ"ש). האמת היא שאין כללים בעניין הזה. כל מקרה לגופו. ישנן אין ספור דוגמאות מניסיוננו, להליכי גירושין שהתנהלו בביה"ד והנשים היו מאד מרוצות מיחס הדיינים וההפך. ביה"ד מחויב בעניינים מסוימים לחוקי המדינה, כגון כספים, חוק יחסי ממון ועוד... המלצתנו ככלל להדיין עפ"י הדין העברי בביה"ד. אנחנו לא ממליצים על עו"ד אלא מפנים לפי התאמה לטו"ר (טוען/ת רבני/ת) או עו"ד שהצטרפו אלינו לעמותה, אחרי הצטרפות שלכם ל'אושיה' באופן רשמי ומסודר.

 

שאלה:

אשתי מאסה בי מזמן, טוענת שאני אפס, גם ליד הילדים. ממררת לי את החיים. המצב בבית גיהינום. היינו אצל יועצים זוגיים. היא לא משתפת פעולה והמצב מחמיר. המצב הזה כבר נמשך 3 שנים. אני חושש שאם אתגרש אאבד את הילדים.  

תשובה:

במצב כזה, נשמע שאין מנוס. לאחר כל המאמצים והתקופה הקשה שעברת, נוכל להמליץ על טוען/ת רבני/ת או עו"ד שינחו אותך כיצד לפתוח תיק גירושין. בשלב ראשון תוכל אף להסתדר לבד בפתיחת תיק ישוב סכסוך. ממליצים לפנות לבית הדין הרבני באזורך. יתכן ועצם היוזמה שלך תזעזע את אשתך והיא תתעשת ותשנה את התנהגותה. בעניין הילדים, ישנם פתרונות משפטיים יעילים. 

 

שאלה:

אנחנו חיים בנפרד כבר קרוב לשנה. היינו אצל יועצים שונים ואין שינוי. האם יש אפשרות להגיע דרככם למגשר?

תשובה:

כן בהחלט. ישנה אפשרות לשלוח למגשרים שעובדים אתנו או לחילופין להפנות אתכם לטו"ר או עו"ד שינסח עבורכם הסכם שלום בית (קראו באתר שלנו).  

למעלה
ווצאפ