בס"ד
תפריט צרו קשר טלפון

השאירי פרטים

phone 1700-5022-34
עריכת הסכמים / גישור עריכת הסכמים / גישור

מסלול עריכת הסכמים בין בני זוג המצויים במשבר, הנו מסלול ידידותי הכולל הליך גישור. במציאות של התנגשות חזיתית אפשר לבחור בנתיב העימות והתגוששות האין סופית או בנתיב ההדברות וההסכמה. הנתיב השני כולל שתי אפשרויות: ניסוח משותף של הסכם שלום בית או ניסוח הסכם גירושין. סביב עריכת שני ההסכמים  מתקיים שיח בין בני הזוג בתיווך של מגשר או עו"ד/ טו"ר, אשר בפועל מקיימים הליך גישור תוך כדי גיבוש מתווה ההסכם. 

הסכם שלום בית:

 להלן שלו"ב,  מהווה בפועל הסכם טרום הכרעה, בין הניסיון לשיקום הזוגיות לבין גירושין. מהלך זה מתאים לבני זוג שחשים שמערכת היחסים ביניהם מחייבת בירור נוסף, בירור בלתי אמצעי, עשיה שתלויה רק בהם, טרם יחליטו לאן פניהם מועדות, אם להמשך חיים משותפים או לפרידה. הסכם שלו"ב נערך מראש לפרק זמן מוגדר, לרוב לשנה. בתקופה זו בני זוג מגבשים יחד אופי התנהלות משותף על רקע המשבר. כל צד מצהיר על פעולות בונות אמון כלפי הצד השני, על מחוות האחד/ת כלפי השני/ה וכיוצב'. הבסיס להצלחת הסכם זה תלוי לחלוטין במאמץ המשותף של בני הזוג לטוות קשרים ביניהם במהלך פרק הזמן המוקצב מראש. בהעדר התקדמות בנתיב זה, הסכם שלו"ב מוסב להסכם גירושין בתום התקופה, שכן מראש ההסכם כולל את שתי האפשרויות, השיקום והפירוד.

הסכם גירושין

הליך זה, מתאים לבני זוג שהחליטו להיפרד זה מזו באופן מחושב ומתואם ולעיתים גם באווירה טובה וידידותית. בנתיב זה ברור לכל אחד מהצדדים שסוד ההצלחה לניסוח מסמך משותף, טמון בפשרה, בוויתור הדדי. הליך הפרידה בהסכמה הוא היעיל והמהיר ביותר. איש/אשת המקצוע, עורך/ת ההסכם, מגבש/ת עם בני הזוג בעצה אחת, מתווה לפרידה שכולל את כל הסוגיות הנוגעות לחייהם בעבר ובעתיד. ההסכם פותח בהצהרה של הצדדים שברצונם להתגרש בהסכמה בגט פיטורין. גוף ההסכם כולל את הנושאים הרלוונטיים לבני הזוג: משמורת ( הורה בודד כמשמורן או משמורת משותפת), ומזונות ילדים, כשמדובר בהורים. חלוקת רכוש, איזון משאבים וכתובה, לכלל הזוגות. ההסכם המגובש והחתום ע"י שני הצדדים מוצג לפני ערכאה שיפוטית (בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה), ומקבל תוקף של פסק דין. בשלב הבא, נקבע מועד לסידור גט באופן מידי וההליך מסתיים. הפרת ההסכם מצד מי מהצדדים כמוה כהפרת חוק.

למעלה
ווצאפ