בס"ד
תפריט צרו קשר טלפון

השאירי פרטים

phone 1700-5022-34
ייצוג משפטי ייצוג משפטי

מעוניינים בייצוג משפטי הוגן והולם? מלאו את הפרטים בטופס או התקשרו

צריכים ייצוג מקצועי על ידי טוענת רבנית מומלצת? לחצו כאן

בני זוג מסוכסכים מרבים לנפנף זה כלפי זו וההפך, בחרב 'פתיחת תיק גירושין' בערכאה שיפוטית. לרוב ישנו צד אחד פעיל ויוזם בכל מערכת זוגית, צד זה קרוב לוודאי יהיה גם זה  שיחתור לגירושין כשהיחסים בין בני הזוג ישתבשו. ככול שיעמיק המשבר כך תעלה הסבירות שהצד הפעיל יפתיע את הצד הפסיבי ויפתח תיק גירושין ללא התראה מראש. לצד היוזם במקרה זה תהיה זכות ראשונים בעתיד בבחירת ערכאת השיפוט לה תוגש תביעת הגירושין, לבית הדין הרבני (ביה"ד), או לבית משפט לענייני משפחה (במ"ש לענ"מ). מאז חקיקת החוק לישוב סכסוך בין בני זוג, בשנת 2014, לא ניתן להגיש תביעת גירושין קודם להשלמת הליך בירור טיב היחסים בין בני הזוג. פתיחת תיק גירושין מחייבת 3-4 פגישות מהו"ת (מידע היכרות ותיאום), ביחידת הסיוע של ערכאות השיפוט. ההליך מתקיים בפרק זמן של  45 יום. ניתן להאריך את התקופה בעד 15 יום, או לקצרה אם מסתבר שההליך מיותר.

צוות מקצועי ביח' הסיוע מתרשם מבני הזוג ובוחן התכנות לשלום בית. בהעדר אפשרות כזו, יח' הסיוע ממליצה על המשך הליך גירושין. משלב זה ואילך בני הזוג ניצבים זה מול זו כשני ניצים במערכה שאותה מנהלים עבורם באי כוחם (ב"כ), עורך/ת דין (עו"ד) או טוען/ת רבני/ת (טו"ר). טו"ר מייצג/ת בביה"ד בלבד. הליך גירושין המתנהל בערכאות שיפוטיות הנו בפועל חוויה טראומטית בכל היבט אפשרי. המהפך מחיי קרבה ודבקות תחת קורת גג אחת, להתגוששות בזירה ציבורית, מהווה טלטלה רגשית עמוקה. נוסף על כך הנטל הכלכלי הכבד בגין הוצאות המשפט, בעיקר עבור ב"כ המערער לחלוטין את שגרת החיים וזאת בצד התמודדות עם משבר משפחתי קשה מול הילדים.

עמותת אושיה יצרה תשתית עבור מי שזקוק לייצוג משפטי בהליך גירושין. העמותה צרפה לשרותיה, עו"ד/ טו"ר, מקצועיים, בעלי ניסיון מרחבי הארץ, שהסכימו לעקרונות העמותה:  

1. ייצוג ברוח יהודית, עם העדפה לייצוג בביה"ד.

2.גביית תשלום עפ"י תעריף מומלץ ע"י העמותה, המתחשב במצב סוציואקונומי של הלקוח/ה.

פונים שנקלטו בעמותה כחברים, מופנים לאחד/ת מעו"ד/טו"ר, שעובד/ת עם העמותה, תוך התאמה למקרה ולאזור המגורים. החברים זכאים להנחות העמותה ולליווי מנציג/ת העמותה במהלך הליך הגירושין וגם אחריו.

מניסיוננו לאורך השנים, נוכחנו לדעת שהליווי הצמוד שמעניקה אושיה לפונה המצוי בהליך גירושין, ממזער את הנזקים ומסייע רבות בשיקום המשפחה בעתיד.    

למעלה
ווצאפ